Jeszcze jakiś czas temu reklamowano się, rozdając ulotki, wysyłając listy ofertowe, zamieszczając spoty reklamowe w telewizji i wykonując szereg innych czynności mających na celu zyskanie większej popularności. Dziś stosuje się nieco nowocześniejsze metody. W końcu jest internet, a reklama w sieci ma wielką moc. O jednej z nich warto wspomnieć nieco szerzej.

Każdy zasługuje na oczekiwaną popularność

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy jest to strona należąca do firmy świadczącej usługi, czy może sklep internetowy zajmujący się sprzedażą konkretnych produktów. Każdy z tych podmiotów zasługuje na reklamę i dziś ma taką możliwość. Dostępną dla wszystkich reklamą jest Google Ads, znane wcześniej jako AdWords. To nowoczesny sposób reklamowania się w wyszukiwarce Google, a także w wideo na YouTube. Daje widoczność w wynikach wyszukiwania. W wyszukiwarce reklamowana strona pojawia się na pierwszych pozycjach na samej górze lub na dole, ale zawsze na pierwszej stronie. Dzięki temu jest widoczna dla wszystkich, bez względu na to, czy jest pozycjonowana, czy może nigdy nie była. Pod hasłem adwords Warszawa można znaleźć niejedną agencję, która przeprowadzi specjalistyczną kampanię Ads. Warto skorzystać z jej usług, bo mając firmę w dzisiejszych czasach, trzeba koniecznie dbać o jej widoczność w sieci.

Sklep online musi dbać o widoczność

Sklep internetowy musi być dobrze widoczny w sieci z uwagi na to, że tylko w tym środowisku działa. Jeżeli więc potencjalni klienci nie znajdą go właśnie w internecie, to nie dotrą do niego w ogóle. Jest to w pewnym sensie wyzwanie dla ich właścicieli, ale z pomocą specjalistów od seo są w stanie wiele osiągnąć. Oczywiście można wykonać droższe czy tanie pozycjonowanie strony sklepu, ale na pewno nie przyniesie ono natychmiastowych efektów. Na zmiany trzeba czekać kilka tygodni, czasem nawet pół roku i rok. Wszystko zależy od tego, jak dużą konkurencję ma sklep i jakie oczekiwania ma jego właściciel. Poza pozycjonowaniem są jeszcze inne sposoby, dzięki którym promowanie strony w google jest skuteczne i przynosi dużo szybsze efekty. Jest to niewątpliwie kampania AdWords. Wystarczy zarejestrować się, wybrać podstawowe funkcje tego narzędzia, ustalić frazy kluczowe, stworzyć kilkuzdaniowy tekst zachęcający do wizyty w sklepie i opublikować. Można zamieścić też przykuwającą uwagę grafikę. Zamieścić tego rodzaju reklamę może każdy, bo zadanie nie jest zbyt skomplikowane, a Google udostępnia szczegółową instrukcję. Jednak lepiej zlecić je profesjonalistom, którzy mają jednak w tym zakresie dużo większe doświadczenie. Aby reklama została uruchomiona, trzeba ustalić budżet, dzięki któremu strona sklepu zostanie wyświetlona na oczekiwanej pozycji w wyszukiwarce.

Google Ads nie jest zbyt drogą reklamą. Jej koszt zależy od tego, ile kto zamierza na ten cel przeznaczyć. Znana jest od dość dawna, ale po pewnych udoskonaleniach i zmianach w ostatecznej wersji popularność zdobywa na nowo. Warto więc się nią zainteresować, bez względu na to, czy prowadzi się sklep online, czy działalność w innym zakresie. 

Google Ads – najlepsza reklama dla strony czy sklepu?

Sesja Rady Powiatu Świdnickiego

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na najbliższą sesję Rady Powiatu Świdnickiego, która odbędzie się 26 lutego 2020, o godz. 16.00, w sali narad Starostwa Powiatowego w Świdnicy. 

Brazylia jest największym państwem Ameryki Południowej i jednym z najbardziej zróżnicowanych miejsc na świecie. Znaleźć tam można niemal wszystko - ogromną różnorodność etniczną i kulturową, wspaniałe plaże, lasy tropikalne, interesujące zabytki i miejsca rozrywki. Co roku kraj ten odwiedza bardzo wielu turystów, którzy spragnieni są gorącego klimatu i fantastycznych atrakcji. Co warto zobaczyć i przeżyć w Brazylii?

Niezwykłe miasta, malownicze krajobrazy i gorąca atmosfera - przedstawiamy Brazylię

Wspaniałe Rio de Janeiro

Przez wielu nazywane jest Cidade Maravilhosa - wspaniałym miastem. I bez wątpienia zasługuje na ten tytuł - wielość atrakcji, jakie można w nim znaleźć, jest bowiem oszałamiająca. W przypadku kraju takiego jak Brazylia oferty biur podróży, choć dość zróżnicowane, niemal nigdy nie pomijają Rio de Janeiro - po prostu trzeba je odwiedzić! Jakie miejsca są szczególnie popularne wśród turystów? Na pewno góra Corcovado, na której szczycie znajduje się ogromny, bo mierzący aż 38 metrów pomnik Chrystusa Odkupiciela. Na szczyt można dostać się na piechotę lub specjalną windą - warto skorzystać z którejś z tych możliwości, gdyż panorama miasta rozciągająca się spod rzeźby jest naprawdę piękna. Do innych ciekawych miejsc w Rio de Janeiro należy między innymi klimatyczna dzielnica Santa Teresa, którą ze względu na jej niezwykły urok upodobali sobie artyści, a także ogromny stadion Maracanã. Wielbiciele pięknych krajobrazów powinni udać się także na tak zwaną Głowę Cukru - górę, z której szczytu, podobnie jak z Corcovado, da się podziwiać miejski pejzaż.

Rajskie plaże

Opisując Brazylię i Rio de Janeiro, nie sposób nie wspomnieć o słynnych plażach, na których można wypoczywać, zażywać kąpieli słonecznych i po prostu świetnie się bawić. Chyba najbardziej znaną dzielnicą jest Copacabana, której linia brzegowa rozciąga się aż na około 4 kilometry. Warto też zajrzeć na Ipanemę, którą upodobali sobie zwłaszcza miłośnicy surfingu. Obie plaże zachwycają pięknem i są znakomicie dostosowane do potrzeb turystów, toczy się też przy nich bogate życie towarzyskie. Znajdują się tam liczne restauracje i puby, łatwo można też trafić na dyskoteki i luksusowe kluby. To istny raj dla miłośników słońca, zabawy i wodnego szaleństwa!

Wielki karnawał

W kraju takim jak Brazylia karnawał w Rio de Janeiro jest wielkim i wyczekiwanym przez cały rok wydarzeniem. Zaczyna się na cztery dni przed Środą Popielcową i jest obchodzony wyjątkowo hucznie. Jego nieodłącznymi elementami są parady szkół samby na sambodromach, żywiołowe tańce i karnawałowe bloki uliczne. Wzięcie udziału w takim wydarzeniu może być niezapomnianym przeżyciem - jeśli więc ma się taką możliwość, warto tego doświadczyć. Zdolni tancerze w pięknych, kolorowych strojach, porywająca muzyka, niesamowita atmosfera i rewelacyjna zabawa - z pewnością jest to coś, czego warto zakosztować.

Klimatyczne Salvador

Salvador to miasto, które kiedyś było stolicą Brazylii, a współcześnie stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym kraju. Na uwagę zasługują tam przede wszystkim piękne zabytki kolonialne - dzielnica Pelourinho, Pałac Rio Branco, a także Kościół Franciszkanów, w którym znajduje się bardzo duża kolekcja tak zwanych azulejos - pięknie malowanych płytek, na których ukazane są między innymi sceny historyczne i mitologiczne. Salvador zachwyca historyczną atmosferą, krętymi, brukowanymi uliczkami i niezwykle urokliwą architekturą. To także wymarzone miejsce dla osób ceniących sobie różnorodność - tradycyjna kuchnia, taniec czy rękodzieło są tam efektem wymieszania się wielu kultur i zwyczajów - poznawanie ich może być zatem cennym i fascynującym doświadczeniem.

Malowniczy Park Narodowy Iguazú

Wielbiciele zapierających dech w piersiach krajobrazów i cudów natury z pewnością zechcą odwiedzić wodospady Iguaçu. Znajdują się one na terenie leżącego na granicy brazylijsko-argentyńskiej parku narodowego i są jednymi z najbardziej efektownych kaskad wodnych na świecie. Spływają z różnych wysokości i są niezwykle malownicze - zwłaszcza w promieniach słońca, kiedy w ich pobliżu tworzą się śliczne tęcze. Największym wodospadem Iguaçu jest Diabelska Gardziel, która ma aż 82 metry wysokości. Co ciekawe, znajduje się ona dokładnie na granicy między Brazylią a Argentyną. Na terenie Parku Narodowego Iguazú istnieją specjalnie wyznaczone szlaki turystyczne. Wędrując nimi, można dobrze poznać charakter tego miejsca i obserwować piękno kaskad wodnych z wielu perspektyw. Wodospady Iguaçu doskonale prezentują się również w obiektywie aparatu - zdjęcia wykonane z różnych pomostów i tarasów widokowych mogą stanowić wspaniałą pamiątkę z wyjazdu.

Opisane wyżej przestrzenie i wydarzenia to tylko niektóre z najciekawszych atrakcji turystycznych Brazylii. Wśród innych godnych uwagi miejsc można wymienić między innymi często niedocenianą, ale niezwykle interesującą stolicę tego kraju - Brasílię, jak również umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO archipelag Fernando de Noronha. Wszystkie wymienione tu przykłady ukazują jednak piękno i różnorodność tego fascynującego państwa. Zachwycające krajobrazy miejskie i naturalne, ogromne piaszczyste plaże, zabytkowa architektura, wielość kultur i zwyczajów, a także huczne zabawy - wszystko to przyciąga turystów z całego świata i sprawia, że Brazylia jest niewątpliwie krajem wartym odwiedzenia.

  • W dniu 20 lutego tego roku koło godziny 14.00 Straż Miejska w Świdnicy otrzymała informację z Komendy Powiatowej Policji o wszczęciu poszukiwań zagonionej 15 latki. Strażnicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania młodej dziewczyny.

  • W minionym tygodniu zrealizowano 120 interwencji wynikających ze zgłoszeń mieszkańców.