Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest częstą przyczyną wypadków drogowych. Świdnicy policjanci prowadzą więc działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podsumowali akcję „Prędkość”, która odbyła się w miniony weekend na drogach powiatu Świdnickiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze dokonali 92 kontroli drogowych i ujawnili 42 wykroczenia, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. 
Jednemu kierującemu mundurowi zatrzymali prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.
Funkcjonariusze objęli swoim działaniem Świdnicę oraz powiat świdnicki.
 
Przypomnijmy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 500 złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia.
 
Taryfikator:
do 10 km/h – do 50 zł – 0 punktów
od 11 do 20 km/h – od 50 do 100 zł – 2 punkty
od 21 do 30 km/h – od 100 do 200 zł – 4 punkty
od 31 do 40 km/h – od 200 do 300 zł – 6 punktów
od 41 do 50 km/h – od 300 do 400 zł – 8 punktów
powyżej 50 hm/h – od 400 do 500 zł – 10 punktów
 
Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego. 
 
Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy 
st. sierż. Magdalena Ząbek