Blisko 3,6 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji świdnickiej komendy. Teraz 52-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego za swój czyn odpowie karnie.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.
Przykładem takiego zachowania jest 52-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który w piątkowe popołudnie został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, kiedy kierował samochodem marki Ford, będąc w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu okazało się  że mężczyzna ma blisko 3,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie karnie
 
W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. 
 
Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę.
 
Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.
 
Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.
 
Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek