Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, z której można by uzyskać 8660 porcji handlowych narkotyku. 38-latek, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, w zamrażarce ujawnili i zabezpieczyli słoik oraz plastikowy worek oklejony taśmą w środku których znajdował się biały proszek. 

Badania narkotesterem potwierdziły, że to amfetamina. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast jego właściciel do policyjnego aresztu. 
Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie 8660 porcji handlowych amfetaminy. 
Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie dotyczące posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych za co grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności . Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.
Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.
 
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 
 
Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy 

st. sierż. Magdalena Ząbek                                                                 

Powiązane wiadomości