Świdniccy Policjanci Apelują - Znasz miejsca gdzie dochodzi do częstego popełniania wykroczeń? Czy w okolicy Twojego miejsca zamieszkania nieprawidłowo parkują samochody lub pod osiedlowym sklepem przesiadują osoby spożywające alkohol? Jeśli tak to poinformuj nas o tym korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a funkcjonariuszom pozwala szybko a przede wszystkim trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu świdnickiego. W ciągu ponad dwóch lat internauci w naszym powiecie zgłosili poprzez aplikację ponad 4100 zagrożeń, a w całej Polsce ponad milion.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła na terenie województwa dolnośląskiego 5 października 2016 roku. 
Od tego czasu do końca stycznia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odnotowali  4139 zgłoszeń naniesionych przez obywateli na mapę. Po zweryfikowaniu ich przez funkcjonariuszy potwierdzone zostały  2484 zagrożenia czyli 61% wszystkich zgłoszeń. 
 
Od 1 do 31 stycznia br. mieszkańcy  powiatu świdnickiego nanieśli na mapę zagrożeń najwięcej zgłoszeń w kategoriach dotyczących:  
- miejsc, w których przekraczana jest prędkość (20 zgłoszeń), 
- nieprawidłowego parkowania (20 zgłoszeń) 
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (6 zgłoszeń), 
 
Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 
Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego.  
  
Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.  
  
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek