Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Świadomy Junior” ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny w sieci”. Skierowany on jest do uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych województwa dolnośląskiego i polega na przygotowaniu przez dzieci i młodzież plansz edukacyjnych z zakresu problematyki cyberzagrożeń.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie planszy edukacyjnej składającej się z czterech wariantów właściwego zachowania się w sieci. Do każdego wariantu powinny być przypisane dwa obszary w formie haseł.  

Przykładowy wariant to:

  • nagłówek „OBCY”
  • hasło 1 – Nie wszyscy mają wobec Ciebie dobre intencje
  • hasło 2 – Nie zostań ofiarą przestępstwa.

Zadaniem uczestników jest stworzenie wariantów i haseł właściwego zachowania w sieci i przypisanie do nich form graficznych. Do każdego z wariantów należy podać kilka zagrożeń. Technika prac dowolna (wyklejanki, rysunki, itp.). Poszczególne prace nie powinny być mniejsze niż format A4. Dzieła mogą zostać wykonane przez jednego ucznia, bądź powstawać w zespołach maksymalnie 3-osobowych. Oceniać je będzie jury powołane przez organizatora.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 kwietnia br. Prace nadsyłać można natomiast do 29 marca

 

na adres:

 

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

ul. Podwale 31-33

50-040 Wrocław

tytuł: Konkurs „Bezpieczny w sieci”

 

W przypadku ewentualnych pytań związanych z regulaminem należy kontaktować się z Wydziałem Prewencji KWP we Wrocławiu pod numerem telefonu (71) 34-02-267.

 

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu