Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymał 50-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że funkcjonariusz podjął interwencję w dniu wolnym od służby. Kiedy tylko zauważył poszukiwanego bez wahania zatrzymał go, a następnie przekazał w ręce wezwanych na miejsce mundurowych.

W poniedziałkowy ranek w dniu wolnym od pracy policjant świdnickiej komendy  na jednej z ulic zauważył znanego mu z widzenia mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.
 
Funkcjonariusz natychmiast podjął obserwację 50-latka i o sytuacji powiadomił oficera dyżurnego świdnickiej Policji, prosząc jednocześnie o skierowanie w to miejsce patrolu.
 
W oczekiwaniu na wsparcie policjant w celu uniknięcia ucieczki poszukiwanego podjął interwencję i po okazaniu legitymacji służbowej oraz przedstawieniu powodu interwencji zatrzymał mężczyznę.
 
Chwilę później na miejsce przyjechali mundurowi, który przejęli poszukiwanego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do zakładu karnego.
 
Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy 
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.