Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają pod wpływem alkoholu czy bez wymaganych uprawnień do kierowania. Na gorącym uczynku, takiego właśnie kierującego zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy

29 marca tuż przed północą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot 206 w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 1,50  promila alkoholu w jego organizmie.
 
Ponadto podczas kontroli 29-latek nie okazał dokumentu nieuprawniającego do kierowania pojazdami.
Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że kierowca miał wydaną w 2016 roku przez Starostę Powiatu Świdnickiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 
 
Mężczyzna za popełnione czyny stanie teraz przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.