Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Świdniccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Świdnicy. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie mimo udzielonej pomocy zmarła. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

We wtorek 2 kwietnia br., ok. 08:05 na ulicy B. Głowackiego w Świdnicy na oznakowywanym przejściu dla pieszych , bez sygnalizacji świetlnej doszło do potrącenia 84-letniej pieszej.   Kobieta  poszkodowana w tym zdarzeniu, z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, gdzie mimo udzielonej pomocy zmarła.
Podczas wykonywanych czynności, policjanci zatrzymali 18-letniemu kierującemu, który w chwili zdarzenia kierował pojazdem marki Peugeot, prawo jazdy. 
Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało, że kierujący był trzeźwy.
Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.
 
Pamiętajmy!
Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
 
Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek