Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch kierowców, którzy pędzili swoimi samochodami o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatami i punktami karnymi obaj mężczyźni stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

Niedawno informowaliśmy o odebranych prawach jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym i niestety długo nie trzeba było czekać na kolejne.

Na terenie gminy Strzegom, policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch kierujących w wieku 20 i 19 lat, którzy o wiele za szybko pędzli swoim samochodami marki Fiat Dukato i Ford.

125 i 104 km/h to prędkości z jakimi poruszali się oni po drodze z ograniczeniem do 50 km/h, Mężczyźni otrzymali mandaty w kwotach  400 i 500 złotych oraz po 10 punktów karnych.  Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

 

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Oficer Prasowy KPP w Świdnicy

st. sierż. Magdalena Ząbek