Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej 59-latka, który ruszył w drogę mimo orzeczonego dożywotnio zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie decydować będzie sąd. Za lekceważenie wyroku sądu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

05 kwietnia br. około godziny 15:00 na terenie gminy Świdnica świdnicka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej pojazd Peugeot 308, którego kierującym okazał się 59-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący dożywotnio. 59-latek był trzeźwy.
 
O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Najsurowsza kara, jaka może go spotkać za zlekceważenie sądowego wyroku wynosi pięć lat więzienia
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.