Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Mimo licznych apeli świdnickich policjantów kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W piątek 5 kwietnia br., w ręce mundurowych wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących. Na terenie Świebodzic zatrzymany został 33-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, który miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie oraz na terenie gminy Strzegom zatrzymany został 52-letni kierujący pojazdem Renault Kangoo, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila.
 
W sobotę 6 kwietnia br. na terenie Świdnicy zatrzymano 40-latka kierującego pojazdem Seat Cordoba, który kierował mając  blisko 1,25 promila w organizmie. Tego samego dnia na terenie Świebodzic zatrzymana została 61-letnia kierująca samochodem osobowym marki Hyundai, u której badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. 
 
 
W niedziele 7 kwietnia br.  policjanci zatrzymali następnych dwóch  nietrzeźwych kierowców. Pierwszy 19-latek zatrzymany na terenie gminy Żarów, kierował samochodem osobowym marki BMW mając 1,1 promila alkoholu w organizmie i niechlubny rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Świdnicy to 39-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki VW Passat mając 1,7 promila. 
 
W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.
 
ŚWIDNICCY POLICJANCI APELUJĄ O TRZEŹWĄ JAZDĘ.
 
Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.
 
Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.
 
Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek

 


1000 Znaków do wykorzystania