Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Nie ruszajmy ich – o takim znalezisku należy od razu powiadomić policję.

9  kwietnia na terenie gminy Marcinowice podczas prac sezonowych na jednej z posesji   znaleziony został  pocisk: moździerzowy, pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.
Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko.
Odnaleziony pocisk został zabezpieczony przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej. 
 
Tego typu znaleziska,  najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej, regularnie ujawniane są na terenie powiatu świdnickiego. Pomimo, iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne.
 
Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne.
 
Apelujemy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.
 
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

 

Powiązane wiadomości