Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

"Smog” - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Dzisiaj w całej Polsce policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. „SMOG”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na to, czy pojazdy spełniają wymagania ochrony środowiska oraz sprawdzają ich stan techniczny

Na terenie powiatu świdnickiego policjanci z wydziału ruchu drogowego również już od wczesnych godzin  porannych tj od 6.00 do godz 22.00 ze szczególnym uwzględnieniem sprawdzają stan techniczny samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów, w tym sprawność podstawowych urządzeń i układów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Funkcjonariusze kontrolują także, czy pojazdy nie naruszają wymagań ochrony środowiska.  Każdy niesprawny pojazd zostanie wyeliminowany z ruch.

Prowadzone działania mają również charakter edukacyjny. Policjanci przypominać będą kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek