Świdniccy Policjanci Apelują - Znasz miejsca gdzie dochodzi do częstego popełniania wykroczeń? Czy w okolicy Twojego miejsca zamieszkania nieprawidłowo parkują samochody lub pod osiedlowym sklepem przesiadują osoby spożywające alkohol? Jeśli tak to poinformuj nas o tym korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Świdniccy policjanci już od października 2016 roku weryfikują i kontrolują miejsca wskazane przez mieszkańców w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik może przekazać policji informacje o miejscach potencjalnie zagrożonych. Najczęściej zgłaszane problemy to spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie i przekraczanie dozwolonej prędkości. 
 
Weryfikacją i realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie powiatu zajmują się funkcjonariusze pełniący służbę we wskazanych rejonach. W zależności od rodzaju zgłoszenia są to policjanci z wydziału prewencji lub ruchu drogowego. Wszystkie punkty umieszczone na mapie zagrożeń poddane zostają weryfikacji. 
 
Każdy z punktów jest systematycznie kontrolowany przez patrole policji, a sprawcy wykroczeń karani są mandatami. Jak wynika z relacji mundurowych ich działania przynoszą efekty, a osób popełniających wykroczenia w miejscach oznaczonych na mapie zagrożeń jest coraz mniej. 
 
Policjanci przypominają, że dodanie na mapie zagrożeń miejsca potencjalnie zagrożonego jest możliwe również dzięki odnośnikowi – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - znajdującemu się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek