8 maja, po raz kolejny, obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Świdnicy. Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie organizatorzy powitali zgromadzonych gości. 

W krótkich słowach Wiceprezes Stowarzyszenia Ewa Kowalska przypomniała ideę obchodów Dnia Godności oraz zaprosiła wszystkich do przemarszu kolorowym pochodem na świdnicki rynek. Po powitaniu i krótkich przemówieniach kolorowy i rozśpiewany korowód przemaszerował na Pl. Grunwaldzki, gdzie zorganizowano dalsze obchody Dnia Godności. Powiat Świdnicki na obchodach reprezentowali Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Wicestarosta Zygmunt Worsa, Członek Zarządu Powiatu Alicja Synowska oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Agata Steczko-Szymańska.

 

   

   

   

   

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.