Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Tikkurila Optiva, czyli lateksowa farba o innowacyjnej formule

Tikkurila Optiva to farba akrylowo-kompozytowa, której wodorozcieńczalna lateksowa formuła to przykład prawdziwej innowacji na obecnym rynku produktów malarskich. Do jej produkcji posłużono się technologią enkapsulacji. Umożliwia ona zdecydowane zwiększenie barier wytwarzanej powłoki malarskiej. Dzięki temu produkt jest znacznie bardziej odporny na negatywne wpływy czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Na szczególną uwagę zasługuje to, że Tikkurila Optiva 5 doskonale nadaje się do stosowania w pomieszczeniach, gdzie występuje podwyższony poziom wilgoci w powietrzu. Mowa tutaj o łazienkach i kuchniach. Farba z powodzeniem może być także używana we wnętrzach będących szczególnie narażonymi na powstawanie zabrudzeń. Przykładem mogą być korytarze lub pokoje dziecinne. Ciekawostką jest również fakt, że Tikkurila Optiva występuje w aż trzynastu tysiącach odcieni. Taka sytuacja sprawia, że każdy klient z pewnością odnajdzie kolorystyczną propozycję będącą całkowitym odzwierciedleniem jego indywidualnych potrzeb.

Tikkurila Optiva do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian

Tikkurila Optiva zapewnia nie tylko możliwość estetycznego wykończenia ścian, ale również stanowi dla nich formę skutecznego zabezpieczenia przed wilgocią, brudem, występowaniem pleśni i grzybów oraz tworzeniem się uszkodzeń mechanicznych. Tikkurila Optiva White to przykład farby, która jest szczególnie doceniana podczas malowania powierzchni mieszkalnych, ale nie tylko. Bardzo często używa się jej także w miejscach użyteczności publicznej takich jak:

  • placówki szkolne,
  • oddziały szpitali,
  • przedszkola i żłobki,
  • zakłady usługowe,
  • hale produkcyjne,
  • magazyny.

Warto jednak pamiętać, że Tikkurila Optiva niekoniecznie stanowi dobrą propozycję, jeśli chodzi o malowanie ścian w punktach będących związanymi z branżą spożywczą.

Do jakich powierzchni można stosować farby z serii Optiva?

Tikkurila Optiva doskonale sprawdzi się w kontakcie z powierzchniami różnego typu. Sam producent informuje, że z powodzeniem można korzystać z niej do malowania:

  • płyt z karton-gipsu,
  • tynków na bazie gipsu,
  • obszarów cementowo-wapiennych,
  • podłoży wykonanych z betonu.

Omawiany produkt sprawdzi się zarówno do dekoracyjnego, jak i ochronnego malowania ścian. Może też służyć jako wyrób do renowacji starych wymalowań. Przed nałożeniem docelowej farby, dobrze jest zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. W tym calu można wykorzystać np. grunt Tikkurila Optiva Primer. Wspomniana farba gruntująca wpływa na znacznie zwiększenie przyczepności i gwarantuje osiągniecie znacznie lepszego efektu. To z kolei w dużym stopniu przekłada się na możliwość osiągnięcia pełnej satysfakcji z zainwestowanych pieniędzy i wykonanej przez siebie pracy.

Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości związane z produktem Optiva marki Tikkurila, powinien wiedzieć, że to jedna z najlepszych farb tego typu, które są dostępne na obecnym rynku. Do jej zalet można zaliczyć również to, że jest ona bardzo prosta, jeśli chodzi o proces aplikacji. W związku z tym z malowaniem tą farbą poradzi sobie nie tylko profesjonalista, ale także osoba nieposiadająca większego doświadczenia w wykonywaniu prac tego typu. Co więcej, farba Tikkurila Optiva zapewnia bardzo dobre krycie, co stanowi jej olejny atut.

1000 Znaków do wykorzystania