Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie po pościgu zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje Sąd, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj 30 maja br. na terenie gminy Świdnica. 
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie  podczas patrolowania rejonu gminy, w miejscowości Opoczka około godz 21.00 zauważyli samochód osobowy marki VW Golf. Kierowca tego pojazdu na widok radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry pojazdem, co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. W związku z tym policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. 
 
Funkcjonariusze nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. 
 
Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i poprzez bramę dla ruchu pieszego wjechał na teren kościoła w miejscowości Makowice.
17-latek, który siedział za kierownicą jak i jego 15-letnia pasażerka nie doznali żadnych obrażeń ciała.
 
Jak szybko ustalili policjanci młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Za swoje czyny odpowie przed sądem. 
Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 
 
Przypomnijmy ! 
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów , cystern" 
  
Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji -kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat. 
  
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek 

Powiązane wiadomości