Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Jest bardzo gorąco, dlatego świdniccy policjanci przypominają - nie pozostawiajmy dzieci czy zwierząt w samochodach zaparkowanych np. przed sklepem, nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie sprawy zajmie nam tylko „chwilkę”. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Świdniccy policjanci przypominają, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych wymagających opieki czy zwierząt. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

Nie bądźmy obojętni. Gdy jesteśmy świadkami pozostawienia w samochodach dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki czy zwierząt informujmy o zaistniałym zdarzeniu policję - dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112 lub ochronę obiektu.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że istnieje zagrożenie zdrowia lub życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzaka w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie ludzi lub zwierząt z samochodu – włącznie z wybiciem szyby.

 
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy  
st. sierż. Magdalena Ząbe