Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Bez względu na wiek i rodzaj posiadanych uprawnień – po drogach wciąż jeżdżą pijani kierowcy. Znaczenia także nie ma rodzaj pojazdu: motorower, osobówka, ciężarówka… W miniony weekend na drogach powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców „na podwójnym gazie”.

W piątek 28-go, w ręce mundurowych wpadł 56-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który zdecydował się na jazdę  samochodem osobowym marki Mazda po spożyciu alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 1,3 promila alkoholu. 
A w sobotę 29-go czerwca policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna, 33-letni mieszkaniec Świdnicy kierował samochodem osobowym marki BMW mając blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie. 
 
Policjanci przypominają, że za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 
 
Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.
 
Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.
 
Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek