Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali mężczyznę, który okazał się być poszukiwany, a ponadto zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę samochodu, mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

W niedziele w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach patrolujący teren miasta zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Peugeot 307 .
39-latek nie posiadał przy sobie  blankietu prawa jazdy, gdyż jak się okazało ma czynny do marca 2022 r. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne co  mężczyzna ma na sumieniu. 39-letni mieszkaniec powiatu bowiem był poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna  został zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi w Zakładzie Karnym.
 
39-latek będzie odpowiadał również karnie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd. 
 
Przypominamy. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.  
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek