Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 65-latce zatrzymanej przez świdnickich policjantów, która podczas zakupów, w jednym z dyskontów spożywczych na terenie Świdnicy zabrała z lady pozostawioną przez inną klientkę saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Amatorka cudzej własności usłyszała już zarzuty, teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku podjętych działań, ustalili a następnie zatrzymali 65 – letnią kobietę, mieszkankę powiatu świdnickiego, podejrzaną o kradzież saszetki z dokumentami i pieniędzmi.
Do zdarzenia doszło w czerwcu br na terenie jednego z dyskontów spożywczych w Świdnicy. 97-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego robiąc zakupy pozostawiła na ladzie saszetkę z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. Zauważyła to 65-latka i postanowiła wykorzystać okazję. Jej łupem padły  dokumenty oraz pieniądze w kwiecie około 150 zł. 
 
Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji ustalili, a następnie zatrzymali kobietę podejrzaną o ten czyn.
 
Amatorka cudzej własności usłyszała już zarzuty, teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż Magdalena Ząbek