Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Działania policjantów z powiatu świdnickiego ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej doprowadziły do zatrzymania w dniach 06-08 września br. czterech osób, podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Przy wymienionych ujawniono marihuanę, amfetaminę oraz metaamfetaminę. Łącznie zabezpieczono ponad 50 porcji tych narkotyków.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów działań Policji. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Przy wymienionych ujawniono marihuanę, amfetaminę oraz metaamfetaminę. Zatrzymania miały miejsce  na terenie Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic oraz Jaworzyny Ślaskiej. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od  19 do 31 lat.
 
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. 
 
Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
sierż. szt. Magdalena Ząbek