Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Policjanci Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z których można by uzyskać blisko 185 porcji handlowych narkotyków. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 9 września br. w godzinach wieczornych. Podczas patrolu rejonu miasta Świdnica, policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać, przyśpieszać, a w pewnym momencie w sposób nielogiczny zaczął zmieniać kierunki jazdy.  
 
Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 30-latku kilka porcji suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.
 
W toku dalszych czynności w trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w szafie zwiniętą kilkukrotnie folie w środku, której znajdowały się 2 woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż zabezpieczona substancja to marihuana.
 
Łącznie zabezpieczono blisko 185 porcji tego narkotyku. 
O dalszym losie 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego zdecyduje Sąd. 
 
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. szt. Magdalena Ząbek

Powiązane wiadomości