Od początku września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji policjanci odwiedzają najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Tym razem spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Dzieci podczas spotkania wysłuchały m.in. cennych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet dla świdnickich policjantów. Już od wielu lat funkcjonariusze świdnickiej komendy pokazują najmłodszym bezpieczną drogę do szkoły.
I by przybliżyć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego ich bezpieczną droga do szkoły funkcjonariusz z Posterunku Policji w Marcinowicach  asp. szt. Piotr Król odwiedził najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.
 
Podczas spotkania policjant rozmawiał z najmłodszymi o bezpieczeństwie i zaprezentował dzieciom sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie . W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się również jak bezpiecznie przechodzić przez przej ście dla pieszych.
Najmłodsi dowiedzieli się również jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i bezpieczne podróżowanie samochodem: w foteliku i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oczywiście. 
 
Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby im obce. 
W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.
 
Spotkania z dziećmi mają na celu zwiększenie ich świadomości w zakresie zagrożeń, na jakie mogą się natknąć w czasie swojej drogi do i ze szkoły,  przy jednoczesnym wskazaniu właściwych zachowań.
 
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy 
sierż. szt. Magdalena Ząbek  

 

Powiązane wiadomości