Wiele osób wciąż jest zupełnie nieświadomymi o tym jak mało widoczni – a raczej niewidoczni jesteśmy na drodze bez elementów odblaskowych. Pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu - nie zdaje sobie sprawy jakie powoduje zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest kompletnie niewidoczny dla jadących pojazdów. W ten sposób bezmyślnie ryzykuje własne zdrowie i życie.

Przed nami jesień, zima coraz szybciej zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła. Pogarszające się warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. W związku z tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po raz kolejny apelują do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych.
Odblaski to bezpieczeństwo!!! dobitnie pokazuje to film, ze zdarzenia drogowego, które na szczęście nie skończyło się tragicznie w skutkach dla pieszego. 
 
Prezentujemy ten film w celu przypomnienia i uświadamiania pieszych, że mają oni realny wpływ na swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność. 
 
PAMIĘTAJMY: Bycie widocznym równa się z tym, że jesteśmy bezpieczni.
 
Pieszy poruszający się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie musi tego robić jeśli porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.
Mimo to świdniccy policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych tam, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli w obszarze zabudowanym, zwłaszcza w miejscach słabo oświetlonych.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. szt. Magdalena Ząbek
 
 

 

Powiązane wiadomości