Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, był poszukiwany a ponadto zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę samochodu, mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

W niedzielny wieczór tj. 6 października br., funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, patrolujący rejon powiatu  na drodze K 34  zwrócili uwagę na poruszający się pojazd osobowy marki BMW, którym poruszał się mężczyzna. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia.  W trakcie kontroli przeprowadzone badanie wykazało u 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 
 
32-latek nie posiadał przy sobie również blankietu prawa jazdy, gdyż jak się okazało ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych 2027 r. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się że to nie jedyne co  mężczyzna ma na sumieniu.  32-latek bowiem był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna  został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego
 
32-latek będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. szt. Magdalena Ząbek

 

 

Powiązane wiadomości