Wspólne działania funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu oraz Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier o wartości nie mniejszej niż 12.000 złotych. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu, Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz  z Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego  na terenie powiatu świdnickiego realizowali 04 października br. czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.
 
Na terenie powiatu  dokonali sprawdzenia miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe, w wyniku czego na terenie Strzegomia zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.   
 
Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości  nie mniejszej niż 12.000 złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy.  Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.
 
Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.
 
Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
 
Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy 
sierż. szt. Magdalena Ząbek