Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Uderzeniem w krawężnik i mur zakończyła się jazda samochodem nietrzeźwego 31-latka. Mężczyzna wykazał się kompletnym brakiem zdrowego rozsądku bo będąc pod wpływem alkoholu wsiadł „za kółko”. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Pomimo wielu apeli ze strony policji o trzeźwą i ostrożną jazdę, a także pomimo wielu tragedii rozgrywających się na drodze  nadal zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy swoją jazdę samochodem poprzedzają piciem alkoholu, a tym samym stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
 
25.02.2020r. ok godziny 21.00 w Jaworzynie Ślaskiej doszło do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, iż 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie zachował należytej ostrożności, następnie uderzył w krawężnik oraz w  mur, a ponadto po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu osobowego marki  BMW mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
 
W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.  
 
Osoby , które decydują się na jazdę po alkoholu wykazują się brakiem zdrowego rozsądku, a także  lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. 
 
Świdniccy Policjanci apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków na drodze.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. szt. Magdalena Ząbek
 

Powiązane wiadomości