Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Świdnicka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Zmienna pogoda, mokra, śliska nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Uwaga na pieszych!

Każdego dnia przyczyną wypadków, kolizji do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura, niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialną jazdą stwarzają duże zagrożenie. 
 
Wczoraj tj. 25 lutego br. doszło  na terenie powiatu do 3 kolizji.
  
ŚWIDNICKA POLICJA APELUJE do wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i natężenia ruchu na drogach.  
  
Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu.   
Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.   
  
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. szt. Magdalena Ząbek