Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Ponad 2,2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu marki VW, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Marcinowicach. Nietrzeźwy 66-latek swoją jazdą i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami naszego miasta czy powiatu porusza się nietrzeźwy kierowca. Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu wykazują się lekkomyślnością oraz brakiem jakiegokolwiek rozsądku. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.
 
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach, pełniąc służbę na terenie gminy Marcinowice, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki VW. Styl jazdy mógł wskazywać, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, które jako się okazało były słuszne. Od 66-latka policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.
 
Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
 
Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia!  
 
Świdniccy policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego!
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. szt. Magdalena Ząbek