Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości. Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie Świebodzic kierującego samochodu marki BMW, który na ograniczeniu do „pięćdziesiątki” jechał o wiele, wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych, a liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Wczoraj policjanci z miejscowego Wydziału Ruchu Drogowego odebrali ten dokument  kolejnemu kierowcy jadącemu z prędkościami ponad 100km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy pełnili 20 maja br. służbę na terenie gminy i miasta Świebodzic zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego  mężczyznę, który stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.
 
Około godziny 09.00 policjanci zauważyli pojazd marki BMW jadący w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędzi aż 136 km/h, czyli dozwoloną prędkość przekroczył o 86 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującego, którym okazał się nim 39-letni  mieszkaniec powiatu starachowickiego .
 
W związku z popełnionym wykroczeniem, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem, a na jego konto trafiło aż 10 punktów karnych.
 
Świdniccy policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze !
 
Prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. 
 
Oficer Prasowy   
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy  
sierż. szt. Magdalena Ząbek