Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

123 km/h, 106 km/h to prędkości z jakimi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się dwóch kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Kierowcy ci stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. ŚWIDNICCY POLICJANCI kolejny raz APELUJĄ o ZACHOWANIE ROZWAGI na DRODZE i BEZWZGLĘDNE STOSOWANIE się do OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW.

Świdniccy policjanci tylko w trakcie tego weekendu zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad  100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, zostali ukarania mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. 
 
24 lipca br ok. godz 10:00, na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Seat. 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego  w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 123 km/h, czyli aż o 73 km/h przekroczył dozwolony limit. 
2 dni później tj. 26 lipca br. ok 09.00 również na terenie gminy Świdnica  mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który również poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził  samochodem marki Peugeot z prędkością 106 km/h. czyli aż o 56 km/h przekroczył dozwolony limit.
 
Świdniccy policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. szt. Magdalena Ząbek

 

 

Powiązane wiadomości