Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Uczniowie po wakacjach wrócili do szkoły. Jest to czas, w którym na młodzież mogą czekać różne zagrożenia, w tym kontakt z substancjami odurzającymi. Środki zabronione cały czas są dużym zagrożeniem, szczególnie dla osób młodych i nieświadomych zagrożeń. Pamiętaj, narkotyki i dopalacze kradną życie.

Jak wiemy, środki odurzające oraz substancje zwane potocznie dopalaczami, niejednokrotnie spowodowały swoim działaniem poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób, które zdecydowały się je zażyć. Niestety z uwagi na ich cenę, sięgają po nie osoby młode.
 
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz innych służb, apelują o to, aby informować o każdym przypadku, gdy mamy podejrzenie, że ktoś znajduje się pod ich wpływem i traci nad sobą panowanie, bądź zajmuje się ich rozprowadzaniem. Natychmiastowe zgłoszenie i szybka reakcja służb, są jedną z metod na eliminowanie tego procederu, a niejednokrotnie też mogą uratować komuś życie.
 
116 111 – to bezpłatny numer zaufania dla dzieci i młodzieży. Zupełnie anonimowo można tam porozmawiać z fachowcami na temat swojego problemu. Zawsze też można zwrócić się o pomoc do policjanta. W przypadku wystąpienia sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, niezwłocznie poinformujmy służby ratunkowe pod numerem telefonu 112. Nie pozostawajmy obojętni, widząc zagrożenie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.
 
Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
Sierż. szt. Magdalena Ząbek
Źródło KGP

 

 

Powiązane wiadomości