Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

06.12.2019r. godz. 1246pracownik centrum przesiadkowego poinformował dyżurnego straży miejskiej, iż na dworcu autobusowym nietrzeźwy mężczyzna awanturuje się i zaczepia pasażerów. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie, stwierdzając dodatkowo, że osoba ta spożywała również alkohol i wyzywała podróżnych. Awanturnik został ukarany mandatem i opuścił teren dworca.

06.12.2019r. godz. 1755dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące zajęcia „koperty inwalidzkiej” przez osobę nie posiadającą stosownych uprawnień przy ulicy Równej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Kierowca, otrzymał mandat w kwocie 500 zł oraz 5 punktów karnych. Niestety, pomimo tak surowych kar za wykroczenie tego typu przypadki bezmyślności kierowców powtarzają się każdego tygodnia.

07.12.2019r. godz. 414zgłoszenie operatora monitoringu wizyjnego. W Rynku przy jednym z lokali gastronomicznych, doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Patrol straży miejskiej pojawił się na miejscu bardzo szybko i zdecydowanie ostudził atmosferę. Obaj panowie zostali ukarani mandatami karnym i już w zgodzie udali się do swych domów.

09.12.2019r. godz. 951dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania białego mercedesa bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż samochód ten znacznie ograniczał widoczność dla pieszych i kierowców zbliżających się do przejścia. Interwencja zakończyła się ukaraniem kierowcy mercedesa mandatem karnym w kwocie 300 zł.