Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Świdniccy Policjanci apelują do kierowców i pasażerów samochodów, aby nie pozostawiali żadnych przedmiotów w samochodach. Złodziej zachęcony pozostawioną na siedzeniu np. pustą, dla nas bezwartościową torbą, wybije szybę i zabierze ją, bo nie wie co w niej się znajduje. A koszty związane z naprawą uszkodzenia są często dużo wyższe niż zabrana rzecz. Dlatego nie pozostawiajmy w swoich pojazdach, mniej lub bardziej cennych rzeczy.

Wybicie szyby w aucie i zabranie torby pozostawionej na siedzeniu samochodu zajmuje złodziejowi kilka, kilkanaście sekund.

Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Kierowcy i pasażerowie często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w autach. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie ma wartość i budzi jego zainteresowanie. On bowiem nie wie, że pudło, czy plecak są puste. Liczy, że kryją coś cennego. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem ma jakąś wartość.

Dlatego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy apelują do kierowców i pasażerów, aby nie pozostawiali w autach pudeł, toreb, odzieży, dokumentów itp.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni.