Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

111 km/h i 106 km/h to prędkości z jakimi amatorzy szybkiej jazdy zostali zatrzymani na drogach Świdnicy, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50km/h. Kierowcy ci stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Przekraczanie prędkości jest w dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontrolują rejony przejścć dla pieszych, a także newralgiczne skrzyżowania oraz punkty, w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa.

23 września na terenie miasta Świdnica około godziny 08.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mazda. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 106 km/h, czyli aż o 56 km/h przekroczył dozwolony limit.

Kilka godzin później, bo około godziny 12.00 również  na terenie Świdnicy mundurowi zatrzymali kierującą, która także znacząco przekroczyła dozwoloną prędkość. 31-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Citroen poruszała się z prędkością 111 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h . Czyli limit przekroczyła o 61 km/h.

Amatorzy szybkiej jazdy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o bezpieczną jazdę, rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.