Świdniccy policjanci, w ramach działań profilaktycznych 25 września uczestniczyli w festynie rodzinnym w Pszennie . Spotkanie to było doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusze przekazali informację o istniejących zagrożeniach i sposobach prawidłowego zachowania się.

Sierż. szt Michał Rzepecki oraz sierż. szt Rafał Jarosz uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Pszennie. Wizyta realizowana była w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior”. Celem prowadzonych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa seniorów poprzez podniesienie ich świadomości o sposobach i metodach działaniach sprawców przestępstw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze.

Mundurowi w trakcie „imprezy” omówili metody oszustwa na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „hydraulika”. Zwrócili uwagę na to, że przestępcy bardzo często wykorzystują dobre serce seniorów i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Na przykładzie dokonanych na terenie województwa dolnośląskiego oszustw, policjanci radzili im jak powinni się zachować, by nie stracić oszczędności swojego życia. Podkreślili, jak istotnym elementem przy ewentualnym przekazywaniu pieniędzy jest bezpośredni kontakt z rodziną.

Seniorzy z uwagą wysłuchali cennych rad mundurowych i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i problemami, których doświadczyli osobiście.