Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie wraz z maskotką dolnośląskiej Policji – Komisarzem Lwem odwiedzili przedszkolaków ze świdnickiego Przedszkola Miejskiego nr 14. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa, w ramach realizacji programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wrzesień to szczególnie ważnych czas dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu. Droga do szkoły nie jednokrotnie wymaga od maluszków dużego wysiłku i koncentracji zwłaszcza podczas przechodzenia przez ruchliwe ulice.  W tym czasie policjanci starają się dotrzeć do naj największej liczby dzieci aby przekazać najistotniejsze informacje na temat ich bezpieczeństwa. 
Tak było i tym razem..bo było to już kolejne w tym roku szkolnym spotkanie najmłodszych z dzielnicowymi gminy Świdnica, ukierunkowane na profilaktykę oraz bezpieczeństwo

Wizyta mundurowych związana była z realizacją programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mali słuchacze w trakcie zabaw z policjantami i Komisarzem Lwem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do przedszkola, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.