Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Itnerwencyjnego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 39-latka, który ruszył w drogę mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie decydować będzie sąd. Za lekceważenie wyroku sądu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

39-latek wsiadając za kierownicę swojego samochodu i ruszając w drogę nie przypuszczał , że  dzień 11 października okaże się dla niego pechowy.  Mężczyzna wyruszył w drogę samochodem marki Honda, ale  na terenie miasta Świdnicy  został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol policji.....i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, co wykazały policyjne bazy danych. Po sprawdzeniu  wyszło na jaw, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący wydany w 2018 roku. 

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje ponownie sąd. Najsurowsza kara, jaka może go spotkać za zlekceważenie sądowego wyroku wynosi pięć lat więzienia.

mł. asp. Magdalena Ząbek