Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

129 km/h, 118km/h, 113 km/h, 93 km/h, to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h i do 40km/h, poruszało się czterech kierujących zatrzymanych tylko wczoraj przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 20, 23, 26 oraz 62 lata, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Mężczyzna 11 października br. na terenie gminy Strzegom , kierując pojazdem marki Audi na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, miał na liczniku 129 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h.

Pozostałych dwóch zwolenników szybkiej jazdy zatrzymanych zostało na terenie Świdnicy a jeden na terenie gminy Żarów.

W Świdnicy11 października zatrzymany został - 26-latek mieszkaniec Wałbrzycha, który kierując pojazdem marki Ford na ograniczeniu do 50 km/h, na liczniku miał 118km/h, czyli przekroczył dopuszczalna prędkość o 68 km/h.

Kolejny kierowca również został zatrzymany na terenie Świdnicy, 20-letni mężczyzna poruszał się pojazdem marki BWM przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h, bo w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h na liczniku miał 113 km.

Ostatni „drogowy as” został zatrzymany na terenie gminy Żarów, kedy przekroczył dozwolona prędkośc o 53 km/h, bo w miejscu ograniczenia prędkośc do 40km/h na liczniku miał 93km/h. 62-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się samochodem marki Mercedes i również on będzie musiał przesiąść się na fotel pasażera na kolejne 3 miesiące.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani grzywną w drodze mandatu a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.
 

Oficer Prasowy KPP Świdnica

mł. asp. Magdalena Ząbek