Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi, który na terenie gminy Świdnica znacznie przekroczył dozwoloną prędkość bo aż o 65 km/h. Kierującemu na miejscu zatrzymano prawo jazdy . Policjanci ponownie apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontrolują rejony przejść dla pieszych, a także newralgiczne skrzyżowania oraz punkty w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa.

Dzięki pracy mundurowych 19 października około godziny 17.30 kolejny kierowca rażąco łamiący przepisy ruchu drogowego został zatrzymany. 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” na terenie gminy Świdnica pędził z prędkością 115 km/h. Kierujący pojazdem marki Audi stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymał  także wysoki mandat, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Mundurowi przypominają, że to nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek