Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Nastała jesień, a zima zbliża się wielkimi krokami. Pamiętajmy, że zima to okres niższych temperatur. Jest to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z różnych względów, nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Apelujemy do Państwa, nie bądźmy obojętni. Widząc osobę, która może potrzebować pomocy, a jej zdrowie i życie może być zagrożone, zareagujmy nie przechodźmy obok takich sytuacji bez reakcji. Wystarczy nasz jeden telefon, a może ta informacja uratuje czyjeś życie.

Przed nami okres niskich temperatur, dlatego musimy dbać o siebie wzajemnie i wykazywać się empatią większą niż zwykle.

Świdniccy policjanci w okresie jesienno-zimowym gdy temperatury na dworze spadają, każdego dnia monitorują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy czyli osoby bezdomne, starsze i te będące pod wpływem alkoholu, a narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Świdniccy funkcjonariusze apelują, aby w każdym przypadku gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem nie przejść obojętnie, a koniecznie reagować! Bardzo często bywa tak, że to właśnie szybka reakcja i powiadomienie służb może uratować czyjeś życie.

Podczas udzielania pomocy, zawsze też pamiętajmy o środkach bezpieczeństwa także tych związanych ze stanem epidemii. Zasłaniajmy usta, zachowajmy dystans, a w przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu załóżmy rękawiczki jednorazowe.

Nasza reakcja ma znaczenie, a jeden telefon może uratować komuś życie.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek