Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Świdniccy policjanci ostrzegają przed wyłudzaniem pieniędzy przez osoby podszywające się pod znajomych w mediach społecznościowych. Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o wykonanie płatności lub podanie kodu do transakcji mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność.

Świdnicka policja ostrzega!!!

OTRZYMAŁEŚ OD ZNAJOMEGO WIADOMOŚĆ Z PROŚBĄ O KOD BLIK?

ZNAJOMY JEST W POTRZEBIE?

ZADZWOŃ I UPEWNIJ SIĘ,

ŻE PROŚBĘ RZECZYWIŚCIE WYSŁAŁ TWÓJ ZNAJOMY…

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ !!!

 

Przestępcy przejmują konta w serwisach społecznościowych i próbują przekonać ofiary do przekazania im pieniędzy. Zwykle tłumaczą to nagłą sytuacją. Coraz częściej proszą o wypłacanie pieniędzy za pomocą płatności mobilnych BLIK. Ofiara musi podać specjalny kod, a następnie potwierdzić transakcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej. W taki sposób oszuści w bardzo szybki sposób pozyskują pieniądze swoich ofiar.

Osoby, do których zwracają się oszuści za pośrednictwem portali społecznościowych są przekonane, że korespondują ze swoim znajomym. Nie sprawdzając szczegółów transakcji, nieświadomie godzą się na przelewy i tym samym tracą swoje pieniądze.

Przypominamy wszystkim użytkownikom urządzeń z dostępem do internetu aby pilnowali swoich haseł dostępowych. Zweryfikujmy czy faktycznie skontaktowała się z nami osoba, którą znamy. Pamiętajmy o wylogowaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania. Nie otwierajmy wiadomości od nieznanych nam osób.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek