Świdniccy policjanci każdego dnia APELUJĄ O ODPOWIEDZIALNE I ROZSĄDNE ZACHOWANIE oraz przestrzeganie aktualnych zasad. Funkcjonariusze w ramach codziennej służby weryfikują czy mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu świdnickiego stosują się do przepisów zasłaniania nosa i ust w miejscach, gdzie taki nakaz obowiązuje. Jak pokazują statystyki, z dnia na dzień przybywa osób chorych na COVID-19. Musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też za naszych bliskich. Tylko współdziałając razem, może zwalczyć pandemię.

Świdniccy policjanci każdego dnia sprawdzają  na terenie naszego powiatu czy mieszkańcy oraz inne osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zaniechania rozprzestrzeniania się koronawirusa i reagują na stwierdzone nieprawidłowości. Oczywiście patrole policyjne na bieżąco weryfikują również, czy osoby przestrzegają zasad kwarantanny.

Wczoraj- 25 listopada, kolejny raz pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znalazły sklepy, środki komunikacji publicznej i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy- wszystko to by uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń. (Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką).

Podczas wczorajszych działań policjanci ujawnili 80 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych.

Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem policjanci nadal będą kontynuować działania poprzez kontrole środków komunikacji publicznej, sklepów oraz innych obiektów, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne.

Po raz kolejny APELUJEMY O ODPOWIEDZIALNE I ROZSĄDNE ZACHOWANIE oraz o  przestrzeganie tych zasad. Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub  skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń! Pamiętajmy, to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. Kwarantanna domowa, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek