26.03.2021r. godz.1840 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące trzech mężczyzn, którzy urządzili sobie libację alkoholową przy ulicy Szpitalnej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Spożywanie alkoholu wymagało oczywiście zdjęcia maseczek osłaniających usta i nos. Cała trójka została ukarana mandatami karnymi.

27.03.2021r. godz.720 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy dotyczące zakłócania spokoju na Alei Niepodległości przy areszcie. Skierowany tam patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejscu zastano dwie kobiety i mężczyznę, którzy przy użyciu boomboxa puszczali bardzo głośna muzykę. Osoby te wyjaśniły, że w ten sposób obchodzą urodziny jednego z podopiecznych aresztu. Niestety, funkcjonariusze nie przyjęli tych tłumaczeń. Impreza urodzinowa została zakończona wypisaniem mandatów karnych na łączną kwotę 700 zł.

27.03.2021r. godz.1630 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy młodzieży, która na terenie Parku Centralnego nie używała maseczek przesłaniających suta i nos. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencja zakończyła się wypisaniem mandatów karnych.

27.03.2021r. godz.1646 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednym z budynków przy ulicy Słowiczej. Na miejscu strażnicy dokonali kontroli paleniska i stosowanego opału. Okazało się, że w piecu spalane jest wyłącznie drewno i węgiel. Niestety węgiel, który nadal jest dość powszechnie stosowany w gospodarstwach domowych, może powodować silne zadymienie i nieprzyjemny zapach oraz dyskomfort dla sąsiadów.

30.03.2021r. godz1700– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania opakowań po żywności z górnych pięter jednego z budynków przy ulicy Kościelnej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że sprawcą jest 90-letni mężczyzna zamieszkujący samotnie. Jak ustalono, taka sytuacja miała już wcześniej miejsce. Sprawę przekazano do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu udzielenia stosownej pomocy mężczyźnie.

30.03.2021r. godz.2045 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednym z budynków przy ulicy Wschodniej. Na miejscu strażnicy dokonali kontroli paleniska i stosowanego opału. I tym razem okazało się, że w piecu spalane jest wyłącznie drewno i węgiel.

31.03.2021r. godz.1622 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy torowisku pomiędzy dworcem PKP a ulicą Komunardów. Natychmiast w rejon ten skierowano patrol straży miejskiej. Mężczyznę zlokalizowano i dobudzono. Okazał się nim bezdomny, doskonale znany strażnikom. Przeprowadzono z nim rozmowę ostrzegawczą. Mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia.