Podczas wysokich temperatur pamiętaj, żeby nawet na chwilę nie zostawiać dziecka czy zwierząt samych w samochodzie. Wystarczy kilka minut, aby pojazd nagrzał się jak szklarnia i zamienił w śmiertelną pułapkę.

Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę dzieci, ani zwierząt

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

Wydaje się, że nic złego nie powinno się stać, jeśli pozostawimy śpiące dziecko lub zwierze w pojeździe na przysłowiową chwilę, by zrobić szybkie zakupy czy załatwić jakąś sprawę. Nic bardziej mylnego, wystarczy kilkanaście minut, aby w zamkniętym pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać życiu. Dzieci i zwierzęta siedzące w samochodzie mogą być wówczas narażone na przegrzanie, a nawet śmierć.
Świdniccy policjanci apelują: nie zostawiaj dziecka oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie!

Poruszając się po parkingach przy sklepach lub innych obiektach nie pozostawajmy obojętni i zwracajmy uwagę, czy w zaparkowanym pojeździe, obok którego przechodzimy, nie znajduje się dziecko lub zwierze. Nie bójmy się zareagować.  Skontaktujmy się z numerem alarmowym 112

Nasza szybka reakcja i zdecydowane działanie może w konsekwencji uratować czyjeś życie.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek

żródło KGP