Czas urlopów w pełni, a przy planowaniu wyjazdu wakacyjnego i poszukiwaniu apartamentów, domków czy pokoi uważajmy na fałszywe oferty. Świdniccy policjanci apelują o szeroko rozumianą ostrożność. Zanim stracimy pieniądze i szanse na udany wypoczynek, upewnijmy się czy interesujące nas miejsca noclegowe rzeczywiście istnieją. Tego typu ogłoszenia mogą być fikcyjne a zaliczkę wpłacimy oszustom.

Sezon wakacyjny w pełni, w tym czasie wiele osób postanawia wypocząć w miejscowościach turystycznych. Uważajmy jednak na fałszywe kwatery.

Schemat działania jest bardzo prosty. Pojawia się ogłoszenie z bardzo atrakcyjnym pokojem lub całym domkiem do wynajęcia. Zazwyczaj są to nad wyraz atrakcyjne oferty kuszące znakomitą lokalizacją, zaniżoną ceną, zdjęciami wspaniałych apartamentów czy urokliwych domków oraz zapierających dech widoków z ich okien. Rezerwacja pobytu najczęściej wiąże się z koniecznością wpłacenia zaliczki. Na pierwszy rzut oka taka oferta nie wyróżnia się niczym, co spowodowałoby zapalenie się lampki alarmowej. Finalnie okazuje się, że po wpłaceniu zaliczki kontakt z wynajmującym urywa się, strona internetowa nie działa albo dopiero na miejscu okazuje się, że pensjonat, apartament lub domek nie istnieją.

Aby uniknąć strat finansowych, a przede wszystkim rozczarowania i nieprzyjemnych sytuacji apelujemy do mieszkańców powiatu świdnickiego o ostrożność podczas dokonywania rezerwacji, szczególnie kiedy wiąże się ona z koniecznością uiszczenia zaliczki.

Oficer Prasowy KPP Świdnica

mł. asp. Magdalena Ząbek

źródlo KGP