Zapowiada się piękna słoneczna pogoda, która sprzyja motocyklistom. Na drogach z pewnością możemy już od kilku dni zauważyć wzmożony ruch jednośladów. W związku z tym apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę

Z roku na rok, na drogach możemy spotkać coraz więcej miłośników " dwóch kółek". W zdecydowanej większości to osoby, które przestrzegają przepisów ruchu drogowego i dla których motocykle to pasja.

Niestety zdarzają się też osoby, które w sposób skrajnie nieodpowiedzialny poruszają się swoimi motocyklami narażając życie swoje oraz innych zupełnie niewinnych użytkowników dróg.

Dlatego przypominamy: poruszając się tego rodzaju pojazdami tak naprawdę jesteśmy pozbawieni ochrony poza kaskiem, który jak pokazują niektóre sytuacje nie dla wszystkich jest konieczny, a przecież nawet upadek przy niewielkiej prędkości może zakończyć się tragicznie.

Kierujący samochodami podczas jazdy powinni wykazywać się dużą wyobraźnią, natomiast kierujący motocyklem taką wyobraźnię powinni mieć podwójną, za siebie i  z uwagi na brak zabezpieczeń takich jak poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa właśnie za kierujących samochodami. Statystyki pokazują, że  częstą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności.

Pamiętajmy, że sezon motocyklowy przy dobrej pogodzie dla niektórych może trwać niemal cały rok. Dlatego zwracamy się z apelem także do kierujących samochodami, aby przykładali dużą uwagę do poruszających się na ,,dwóch kołach”, szczególnie podczas takich manewrów jak np. włączanie się do ruchu, wyprzedzanie, czy też zmiana kierunku jazdy.

Przestrzeganie zasad ruchu drogowego i wzajemny szacunek z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

źródło KGP