Kolejnego mężczyznę, tym razem z sądowym zakazem kierowania pojazdami, zatrzymali wczoraj wieczorem świdniccy policjanci. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z dróg To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

38-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego to kolejny kierujący, który poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany tuż przed godziną 20:00 na terenie Bystrzycy Górnej (gm. Świdnica) przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie, 38-latek ma obowiązujący do października 2025 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek